Okna i drzwi

Okna Brzesko, Dobczyce. Prowadzimy sprzedaż okien i drzwi PCV oraz ALU. Zapraszamy do naszych sklepów stacjonarnych. 

Okna Brzesko, Myślenice, Dobczyce

Okna
i drzwi balkonowe

Okna i drzwi balkonowe to podstawa stolarki okiennej. Wpływają nie tylko na estetykę i charakter budynku, ale także jego właściwości cieplne i akustyczne. Coraz większym powodzeniem cieszą się okna trzyszybowe, dzięki którym w
pomieszczeniach jest ciszej i cieplej. Okna i drzwi balkonowe należy regularnie
konserwować, aby posłużyły na dłużej. Okna i drzwi balkonowe prowadzą najczęściej na balkon, chociaż równie często można je znaleźć na tarasach. 

Okna balkonowe: wymiary, rodzaje i sposoby montażu 

Okna balkonowe mogą być plastikowe, aluminiowe, drewniane lub drewniano-aluminiowe. Zwykle spotkamy się ze standardowymi wielkościami okien balkonowych, które wynoszą np. 865 mm x 2095 mm. Wszystko zależy jednak od projektu domu, bo wymiary drzwi balkonowych mogą się od siebie znacząco różnić. Dostępne są okna balkonowo-tarasowe:

 • uchylno-rozwierane,
 • rozwierane,
 • przesuwne,
 • obrotowe,
 • składane.

Montaż okna balkonowego w nowym budynku powinien odbywać się na poziomie 0, tzn. na równo z planowanym poziomem podłogi. Najczęstszym błędem jest próba montażu zbyt nisko.

 

produkty pcv

PRODUKTY PCV

produkty alu

PRODUKTY ALU

DRZWI BALKONOWE: TYPY I ZASTOSOWANIA 

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów drzwi balkonowych. Wśród nich znajdują się takie jak:

 • jednoskrzydłowe – najczęściej spotykane,
 • dwuskrzydłowe ze słupkiem stałym – rzadko występujące w praktyce,
 • dwuskrzydłowe ze słupkiem ruchomym – dające dużo wolnej przestrzeni,
 • uchylno-przesuwne (PSK) – pozwalające na zaoszczędzenie miejsca,
 • unoszono-przesuwne (HST) – najlepiej sprzedające się w ostatnich latach,
 • harmonijkowe/składane – wykorzystywane w cieplejszym klimacie np. na południu Europy.

DRZWI BALKONOWE PRZESUWNE: CHARAKTERYSTYKA

Drzwi balkonowe chętnie wykorzystywane są w sypialniach posiadających wyjście na loggię lub balkon. Mają bardzo mocne elementy, dzięki którym można tworzyć naprawdę duże przeszklenia, nadające więcej przestrzeni pomieszczeniom.

Okna i drzwi balkonowe Brzesko 

Jeden z naszych salonów znajduje się w Brzesku (ul. Przy Rondzie 3), gdzie możesz przyjść i zapoznać się z naszym asortymentem. Znajdziesz tutaj okna plastikowe oraz aluminiowe, a także drzwi balkonowe i tarasowe sprawdzonych marek m.in. Energetic, Vector, Verano czy HST Perspektive. Nasi doświadczeni specjaliści zapewnią profesjonalne doradztwo w wyborze produktów do Twojego domu. Przyjdź i sprawdź!

FAQ – najczęściej zadawane PYTANIA

Dla okien w kolorze białym, czas realizacji wynosi zazwyczaj ok. 4 – 6 tygodni, w przypadku okien w popularnych okleinach jest to ok. 6 – 8 tygodni, a dla okien z okleinami niestandardowymi, czas realizacji wynosi około 10 – 12 tygodni od momentu złożenia zamówienia

Przed montażem konieczne jest przygotowanie drogi dojazdowej do budowy, tak aby możliwy był rozładunek okien. Jeśli budynek jest piętrowy, musi być wykonana klatka schodowa lub możliwość dojścia do wyższych kondygnacji przez rusztowanie. W budynku na czas montażu powinien być dostęp do prądu. Otwory okienne i miejsca obok okien powinny być wcześniej uprzątnięte tak, aby umożliwić montażystom swobodny dostęp do wszystkich otworów.

Folie ochronne od strony zewnętrznej należy zerwać do 4 tygodni po wykonaniu montażu, w przeciwnym razie ich usunięcie może bardziej czasochłonne i wymagać użycia dodatkowych środków czyszczących.

Jest to element izolacji termicznej, wykonany najczęściej z twardego polistyrenu ekstrudowanego XPS lub twardego styropianu EPS. Ciepłe parapety charakteryzują się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, montowane są w dolnej części okna, zamiast listwy podparapetowej. Zapewniają odpowiednie wypoziomowanie parapetów od strony zewnętrznej i wewnętrznej oraz eliminują możliwość występowania mostków termicznych.

Na wybór rodzaju drzwi tarasowych może mieć wpływ szerokość otworu okiennego. Konstrukcja uchylno – przesuwna PSK może być zastosowana dla drzwi o szerokości do 2,5m, drzwi odstawno-przesuwne Verano mogą być stosowane nawet dla drzwi do 4m szerokości, a drzwi podnoszono-przesuwne HST powyżej 4m. Ogromną zaletą drzwi HST tarasowych HST jest niski próg i możliwość zabudowy na „0” z podłogą, dzięki czemu korzystanie z drzwi jest bardzo wygodne.
Poszerzenia pod drzwiami tarasowymi wyeliminują przemarzanie i skraplanie się pary wodnej w górnej warstwie wylewki. Poszerzenia są dopasowane do kształtu progu, dzięki czemu drzwi tarasowe pracują płynnie i mają równomierne podparcie w każdym z punktów. Zaletą stosowania poszerzeń jest również brak konieczności wykonywania podmurówek.