Żaluzje fasadowe / zewnętrzne

żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe z jednej strony podkreślają wygląd nowoczesnych brył budowlanych, z drugiej zaś pełnią szereg użytecznych funkcji. Żaluzje fasadowe można montować nawet na bardzo dużych przeszkleniach ze względu na niską wagę. Żaluzje fasadowe bardzo dobrze sprawdzają się w domach ale nie tylko. Montowane są często w gabinetach specjalistów, salonach kosmetycznych czy kawiarniach, aby nadać pomieszczeniom większej dyskrecji i zapewnić niezbędną ciszę.

Żaluzje fasadowe: charakterystyka

Szacuje się, że nawet najlepsze okna mogą przepuszczać do 80% promieniowania słonecznego. Warto skutecznie się przed nim bronić, aby nie dopuścić do przegrzewania budynku. To bardzo istotne w przypadku działalności takich jak apteki czy gabinety lekarskie. Dzięki żaluzjom fasadowym można skutecznie regulować ilość wpadającego do środka światła. Warto zamontować elektryczne żaluzje fasadowe, których obsługa jest znacznie łatwiejsza. Żaluzje fasadowe dobrze prezentują się razem z materiałami wykorzystywanymi w nowoczesnych elewacjach – drewnie, kamieniu, cegle, betonie i aluminium.

Żaluzje fasadowe: jakie wybrać?

Podstawowym elementem żaluzji fasadowych są lamele, które występują w 4 różnych kształtach – w formie litery C, S, Z, F. Każdy kształt nadaje roletom inne właściwości. Najczęściej wybierane są rolety fasadowe w kształcie litery C. Najlepszy efekt zaciemnienia uzyskuję się dzięki roletom w kształcie liter S i Z. Z kolei rolety w formie litery F mają płaskie lamele, które umożliwiają szeroki zakres obracania lameli.

Żaluzja fasadowa firmy KRISPOL jest najnowocześniejszym produktem na rynku przesłon zewnętrznych. W sposób niepowtarzalny podkreśli charakter każdej nowoczesnej bryły budynku. Dzięki wykonaniu prowadnic oraz lameli z aluminium odpornego na warunki atmosferyczne oraz niskiej wadze całości konstrukcji ( niecałe 2-3kg na m2) żaluzje można stosować nawet na największych przeszkleniach. Obrót lameli w zależności od konstrukcji to 90 lub 180 stopni. Pozwala to na precyzyjne określenie ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń.

Żaluzje współpracują również z automatyką pogodowa umożliwiającą dostosowanie ilości światła do warunków atmosferycznych bez ingerencji właściciela domu.

Realizacje